Еден слој Полипропиленски влакна pleated ниска цена висока ефикасност пред-филтер кертриџ (ХЕ) серија

Еден слој Полипропиленски влакна pleated ниска цена висока ефикасност пред-филтер кертриџ (ХЕ) серија

Краток опис:

ХЕ серија на касетата донесуваат полипропилен се топи разнесени мембрана. Ниска цена и висока ефикасност, со висок проток и долг животен век. Многу добра отпорност на киселина, алкално и хемиски растворувачи. Широко се користи за пред-филтрирање во фармацевтската, парична казна хемиски и храна и пијалаци. Типични на филтрација Примена на киселина и алкали алкохол; Пред-филтрација на хемиски средно; Пред-филтрација на СВП и LVP; Пред-филтрација на биолошки производи; Пред-филтрација на пијалоци и вино; Prefiltration ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: hanghai, Ningbo, Кингдао, Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  ХЕ серија на касетата донесуваат полипропилен се топи разнесени мембрана. Ниска цена и висока ефикасност, со висок проток и долг животен век. Многу добра отпорност на киселина, алкално и хемиски растворувачи. Широко се користи за пред-филтрирање во фармацевтската, парична казна хемиски и храна и пијалаци.

   

  Примена

  Филтрација на киселина и алкали алкохол;

  Пред-филтрација на хемиски средно;

  Пред-филтрација на СВП и LVP;

  Пред-филтрација на биолошки производи;

  Пред-филтрација на пијалоци и вино;

  Prefiltration на смрзнато-исушениот прав;

  Пред-филтрација на висока чистота хемиски реагенс;

  Кертриџ филтер на третман на вода;

  Пред-филтрација на занает вода;

  Појаснување на пијалаци и вино;

   

  карактеристики

  Добро честички ефикасност следење> = 85%;

  Одлично хемиска стабилност;

  Висока флукс, со висок капацитет загадувач, долг живот;

  85 ℃ стерилизација топла вода;

   

  материјал структура

  Филтер медиуми: полипропилен се топи разнесени мембрана;

  Заобиколувањето слој: полипропилен влакна

  Централната цевка: полипропилен, зајакнување на отпорност на топлина лагер;

  Шел / крај капа: полипропилен

  Печат прстен: Силиконски гумени / EPDM / fluorous / надворешниот terafluoroethylene гума

  Филтер Површина: ≥0.60m2@ø69, 10 "

   

  услови за работа

  Макс температура:

  A: нормална полипропилен школка и центарот на цевка, ≤60 ℃

  Б: полипропилен школка и приклучок лагер, ≤80 ℃

  Максимален диференцијален притисок: Позитивни разлика притисок 4bar @ 23 ℃

                       Обратна разлика притисок 2bar @ 23 ℃

  25

  26

  Подредување информации

  ХЕЦ прецизност до крајот капа должина
  0010 = 0.1um Z = Цилиндрични остар агол 25 = 2.5 "
  0022 = 0.22um S = триаголен перка 05 = 5 "
  0045 = 0.45um P = Преграда 10 = 10 "
  0065 = 0.65um ЛП = два рамни пристаништето 20 = 20 "
  0100 = 1.0um LHP = Две рамен челик лагер 30 = 30 "
  0300 = 3.0um
  0500 = 5.0um
  0800 = 8.0um PLP = еден стан порта една преграда 40 = 40 "
  1000 = 10.0um
  2000 = 20.0um тип G = Отпорност на топлина
  3000 = 30.0um
  5000 = 50.0um
  100k = 100.0um

   

  Централната цевка надолу пристаниште печат прстен     
  Default PP = D = 226 нормална S = Силиконска гума
  H = нерѓосувачки челик E = 226 нормална V = флуор гума
  T = Зајакнување на отпорност на топлина лагер DH = 222 надворешниот челик прстен Y = EPDM гумена
                           EH = 226 надворешниот челик прстен F = NBR
                   АД = 222 специјални WV = Надворешен terafluoroethylene гума
                 AE = 226 специјални
                 C = 215 нормална
                 F = 220 нормална
                 DN = 220 внатрешен лагер челик
                 EN = 226 внатрешниот челик лагер

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !