Еден слој ПЕС набран филтер кертриџ (DHPS) Серија

Еден слој ПЕС набран филтер кертриџ (DHPS) Серија

Краток опис:

Оваа серија на кертриџ да донесе увезени Германија, посебна структура дизајн микро ПЕС мембрана без поддршка, со извонреден карактеристики на високото флукс, поголем сооднос на решетката, многу асиметрична форма пора структура итн Секој кертриџ е интегритетот тестирани пред породувањето, може да се користат за терминал филтрација биолошки фармацевтската, парична казна хемиски, храна и прехранбената индустрија. Примена стерилна филтрација на LVP и СВП; Стерилна филтрација на биолошки производи; Стерилни fi ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: hanghai, Ningbo, Кингдао, Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Оваа серија на кертриџ да донесе увезени Германија, посебна структура дизајн микро ПЕС мембрана без поддршка, со извонреден карактеристики на високото флукс, поголем сооднос на решетката, многу асиметрична форма пора структура итн

   

  Секој кертриџ е тестиран пред породувањето интегритет, може да се користат за терминал во биолошки филтрација фармацевтската, парична казна хемиски, храна и прехранбената индустрија.

   

  типични апликации

  Стерилна филтрација на LVP и СВП;

  Стерилна филтрација на биолошки производи;

  Стерилна филтрација на пијалок и вино серија;

  Стерилна филтрација на смрзнато-исушениот прав;

  Стерилна филтрација на чиста вода и минерална вода;

  Прецизност, филтрација на висока чистота хемиски реагенс;

   

  карактеристики

  Висок асиметрична, повисока сооднос отворот, повисоки загадувач капацитет;

  Одлично хидрофилна, лесно да се навлажни, направи тест за интегритет пред и по употреба;

  Високо флукс, обезбеди економично работење на филтерот;

  Ниска дифузија тек; униформа решетка, се осигури безбедноста на терминал;

  Добра стабилност на топлина, го прават тоа има добри пареа стерилизација толеранција;

   

  материјал структура

  Филтер медиуми: асиметрична пора структура Peš микро мембрана;

  Заобиколувањето слој: полипропилен влакна

  Централната цевка: полипропилен, зајакнување на отпорност на топлина лагер;

  Шел / крај капа: полипропилен

  Печат прстен: Силиконски гумени / EPDM / fluorous / надворешниот terafluoroethylene гума

   

  Филтер Површина: Филтер Површина: ≥0.60m2@ø69, 10 "

   

  услови за работа

  Макс температура:

  A: нормална полипропилен школка и центарот на цевка, ≤65 ℃

  Б: полипропилен школка и приклучок лагер, ≤80 ℃

  C: висока тежина од полипропилен школка молекуларна и зајакнување на отпорност на топлина крстосување цевки и приклучок лагер, ≤90 ℃

   

  Максимален диференцијален притисок: Позитивни разлика притисок 4bar @ 23 ℃

                       Обратна разлика притисок 2bar @ 23 ℃

  Пареа стерилизација: 121 ℃ за 30 минути

  05

   

  06

  Подредување информации

  DHPS прецизност до крајот капа должина
       0010 = 0.1um Z = Цилиндрични остар агол 25 = 2.5 "
  0022 = 0.22um S = триаголен перка 05 = 5 "
  0045 = 0.45um P = Преграда 10 = 10 "
  0065 = 0.65um ЛП = два рамни пристаништето 20 = 20 "
  0080 = 0.8um LHP = Две рамен челик лагер 30 = 30 "
  0100 = 1.0um PLP = еден стан порта една преграда 40 = 40 "
  0120 = 1.2um тип G = отпорност на топлина

   

  Централната цевка надолу пристаниште печат прстен     
  Default PP = D = 226 нормална S = Силиконска гума
  H = нерѓосувачки челик E = 226 нормална V = флуор гума
  T = Зајакнување на отпорност на топлина лагер DH = 222 надворешниот челик прстен Y = EPDM гумена
       EH = 226 надворешниот челик прстен F = NBR
      АД = 222 специјални WV = Надворешен terafluoroethylene гума
                AE = 226 специјални
            C = 215 нормална
            F = 220 нормална
            DN = 220 внатрешен лагер челик
             EN = 226 внатрешниот челик лагер

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !