Хидрофилен Тефлонски pleated висок флукс филтер кертриџ (GHPF) серија

Хидрофилен Тефлонски pleated висок флукс филтер кертриџ (GHPF) серија

Краток опис:

Оваа серија кертриџ усвојат протегала хидрофилна тефлонски микро мембрана, со висока порозност, низок отпор на гас, со висок флукс, долг работен век, се користат за појаснување и стерилен филтрација на ниска површинска тензија силен оксиданс и високо корозивни течност. Секој кертриџ е интегритетот тестирани пред испорака Примена Појаснување и стерилен на силни течен антиоксидант, високо корозивни течност, силен протонски органски растворувач; Карактеристики Добра хидрофилна, висок празнина сооднос, висока флукс, ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: hanghai, Ningbo, Кингдао, Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Оваа серија кертриџ усвојат протегала хидрофилна тефлонски микро мембрана, со висока порозност, низок отпор на гас, со висок флукс, долг работен век, се користат за појаснување и стерилен филтрација на ниска површинска тензија силен оксиданс и високо корозивни течност.

  Секој кертриџ е интегритетот тестирани пред испорака

   

  Примена

  Појаснување & стерилен на силна течност антиоксидант, високо корозивни течност, силен протонски органски растворувач;

   

  карактеристики

  Добар хидрофилна,

  Висока празнина сооднос, висока флукс, долг живот;

  Одлично хемиска стабилност и висока температура отпор;

  Висок површински напон, нема потреба од мокрење;

  Може да издржи до стотици пати онлајн пареа стерилизација;

   

  материјал структура

  Филтер медиуми: Хидрофилна двонасочна протегала Тефлонски микро мембрана;

  Заобиколувањето слој: полипропилен влакна

  Централната цевка: полипропилен, зајакнување на отпорност на топлина лагер;

  Шел / крај капа: полипропилен

  Печат прстен: Силиконски гумени / EPDM / fluorous / надворешниот terafluoroethylene гума

  Филтер Површина: ≥0.60m2@ø69, 10 "

   

  услови за работа

  Макс температура:

  A: нормална полипропилен школка и центарот на цевка, ≤65 ℃

  Б: полипропилен школка и приклучок лагер, ≤80 ℃

  C: висока тежина од полипропилен школка молекуларна и зајакнување на отпорност на топлина крстосување цевки и приклучок лагер, ≤95 ℃

   

  Максимален диференцијален притисок: Позитивни разлика притисок 4bar @ 23 ℃

                       Обратна разлика притисок 2bar @ 23 ℃

  Пареа стерилизација: 121 ℃ за 30 минути

  14

  15

  Подредување информации

  GHPF прецизност до крајот капа должина
  0010 = 0.1um Z = Цилиндрични остар агол 25 = 2.5 "
  0022 = 0.22um S = триаголен перка 05 = 5 "
  0045 = 0.45um P = Преграда 10 = 10 "
  0065 = 0.65um ЛП = два рамни пристаништето 20 = 20 "
  0080 = 0.8um LHP = Две рамен челик лагер 30 = 30 "
  0100 = 1.0um PLP = еден стан порта една преграда 40 = 40 "
  0120 = 1.2um тип G = отпорност на топлина

   

  Централната цевка надолу пристаниште печат прстен     
  Default PP = D = 226 нормална S = Силиконска гума
  H = нерѓосувачки челик E = 226 нормална V = флуор гума
  T = Зајакнување на отпорност на топлина лагер DH = 222 надворешниот челик прстен Y = EPDM гумена
                 EH = 226 надворешниот челик прстен F = NBR
                 АД = 222 специјални WV = Надворешен terafluoroethylene гума
                 AE = 226 специјални
                 C = 215 нормална
                 F = 220 нормална
                DN = 220 внатрешен лагер челик
               EN = 226 внатрешниот челик лагер

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !