Хидрофилна тефлонски pleated висок меур точка ниска дифузија проток филтер кертриџ (JHPF) серија

Хидрофилна тефлонски pleated висок меур точка ниска дифузија проток филтер кертриџ (JHPF) серија

Краток опис:

Подобрена GHPF, JHPF серија со карактеристиките на висока точка меур, ниска дифузија проток, двонасочна протегала високо хидрофилна. Таа има поголем филтер област, поголем загадувач капацитет и подолг живот. широко се користат за појаснување и стерилен филтрација на силен оксиданс и високо корозивни течност. Секој кертриџ е тестиран пред породувањето интегритет. Типична примена Појаснување & стерилен на силна течност антиоксидант, високо корозивни течност, силен протонски органски растворувач; ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: hanghai, Ningbo, Кингдао, Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Подобрена GHPF, JHPF серија со карактеристиките на висока точка меур, ниска дифузија проток, двонасочна протегала високо хидрофилна. Таа има поголем филтер област, поголем загадувач капацитет и подолг живот. широко се користат за појаснување и стерилен филтрација на силен оксиданс и високо корозивни течност.

  Секој кертриџ е тестиран пред породувањето интегритет.

   

  Примена

  Појаснување & стерилен на силна течност антиоксидант, високо корозивни течност, силен протонски органски растворувач;

   

  карактеристики

  Добар хидрофилна,

  Висока празнина сооднос, висока флукс,

  Поголем филтер област, поголем загадувач капацитет, подолг живот,

  Висока точка меур, ниска дифузија проток, обезбеди подобра стерилизација ефект;

  Одлично хемиска стабилност и висока температура отпор;

  Висок површински напон, нема потреба од мокрење;

  Може да издржи до стотици пати онлајн пареа стерилизација;

  материјал структура

  Филтер медиуми: хидрофилен двонасочна протегала Тефлонски микро мембрана;

  Заобиколувањето слој: полипропилен влакна

  Централната цевка: полипропилен, зајакнување на отпорност на топлина лагер;

  Шел / крај капа: полипропилен

  Печат прстен: Силиконски гумени / EPDM / fluorous / надворешниот terafluoroethylene гума

  Филтер Површина: ≥0.65m2@ø69, 10 "

   

  услови за работа

  Макс температура:

  A: нормална полипропилен школка и центарот на цевка, ≤65 ℃

  Б: полипропилен школка и приклучок лагер, ≤80 ℃

  C: висока тежина од полипропилен школка молекуларна и зајакнување на отпорност на топлина крстосување цевки и приклучок лагер, ≤95 ℃

   

  Максимален диференцијален притисок: Позитивни разлика притисок 4bar @ 23 ℃

                       Обратна разлика притисок 2bar @ 23 ℃

  Пареа стерилизација: 121 ℃ за 30 минути

  16

  17

  Подредување информации

  JHPF прецизност до крајот капа должина
  0010 = 0.1um Z = Цилиндрични остар агол 25 = 2.5 "
  0022 = 0.22um S = триаголен перка 05 = 5 "
  0045 = 0.45um P = Преграда 10 = 10 "
  0065 = 0.65um ЛП = два рамни пристаништето 20 = 20 "
  0080 = 0.8um LHP = Две рамен челик лагер 30 = 30 "
  0100 = 1.0um PLP = еден стан порта една преграда 40 = 40 "
  0120 = 1.2um тип G = отпорност на топлина

   

  Централната цевка надолу пристаниште печат прстен    
  Default PP = D = 226 нормална S = Силиконска гума
  H = нерѓосувачки челик E = 226 нормална V = флуор гума
  T = Зајакнување на отпорност на топлина лагер DH = 222 надворешниот челик прстен Y = EPDM гумена
                 EH = 226 надворешниот челик прстен F = NBR
                 АД = 222 специјални WV = Надворешен terafluoroethylene гума
                 AE = 226 специјални
                 C = 215 нормална
                 F = 220 нормална
                 DN = 220 внатрешен лагер челик
                 EN = 226 внатрешниот челик лагер

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !